AGORA FORUM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Patologia societatii moldovenesti Dsdddn12
Citatul zilei
Playlist
Gandire, suflet, spirit

Mar Iul 28, 2015 1:42 am Scris de FiicaInteleptului

'' Gandirea ridica sufletul la rangul de spirit. '' Hegel

Comentarii?

Ce este gandirea? Ce este sufletul? Ce este spiritul? Sunt sufletul si spiritul identice? Ne …

Comentarii: 0

problema adevarului la Berkeley

Mar Dec 09, 2014 12:57 am Scris de virlan.nelu

Salut, am nevoie urgent de ajutor, nu gasesk informatie despre conceptul de adevar la berkeley!!!


Comentarii: 0

Cunoasterea si limitele ei

Dum Noi 02, 2014 9:03 am Scris de Pathei Mathos

'' Adevarata ta fiinta exista anterior nasterii oricarui concept. Poti tu, ca un obiect, sa intelegi ceva care exista inaintea aparitiei vreunui concept? In absenta constiintei …

Comentarii: 21

Cînd vorbesc despre Dumnezeu nu despre Dumnezeu vorbesc

Mar Feb 26, 2013 11:07 am Scris de Volodea

Suntem nevoiţi să recunoaştem că omul este o fiinţă limitată. Limitele sale nu sînt trasate doar de instrumentele imperfecte de cunoaştere, de o infinitate de …

Comentarii: 12


Patologia societatii moldovenesti

2 participanți

In jos

Patologia societatii moldovenesti Empty Patologia societatii moldovenesti

Mesaj  Admin Vin Aug 05, 2011 12:26 pm

Inca un articol publicat la mine pe blog, este defapt o continuare a articolului care l-am scris despre abordarea sinergetica asupra societatii moldovenesti...
Aici am vorbit despre individualism si oleac de pofighism
http://cautbecul.blogspot.com/2011/08/patologia-societatii-moldovenesti.html
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 348
Puncte : 621
Reputatie : 14
Data de inscriere : 17/04/2011

https://agorasophie.forummo.com

Sus In jos

Patologia societatii moldovenesti Empty Re: Patologia societatii moldovenesti

Mesaj  iluminator Mier Aug 10, 2011 9:45 am

Hm ...începem să reclamăm blogurile personale Wink
iluminator
iluminator

Mesaje : 610
Puncte : 873
Reputatie : 34
Data de inscriere : 26/04/2011

Sus In jos

Patologia societatii moldovenesti Empty Re: Patologia societatii moldovenesti

Mesaj  Admin Mier Aug 10, 2011 9:57 am

Da el la mine e foarte vechi, initial avea o alta tematica, mai mult de conspiratii, manipulare, chestii de politica... Apoi deja l-am reformat in sfera filosofiei. In total are o vechime de peste 2-3 ani, iar reformarea in filosofie si cu denumira de "caut becul" a fost format la 17 aprilie 2010 pina in prezent au fost bublicate peste 20 de eseuri... acu recent deja am mai publicat inca 3, caci demult n-am scris ceva in el, decind am facut forumul agora Wink Blogul este blog, dar revista e altceva Wink

PS! Icredibil ce am detectat acuma, la 17 aprilie 2010 lansez blogul meu, iata acesta fiind primul articol de deschidere http://cautbecul.blogspot.com/2010/04/intimpinarea-nou-nascutilor-sau-sau-mai.html

Si acuma daca va uitati la data lansarii acestui forum este de 17 aprilie 2011 Very Happy
Acuma spre exemplu daca am fi o organizatie diabolica, atunci grupurile acestia de anticonspirationisti, vor gasi in aceste dati semne ocultice... Vor zice iaca numarul 17, este defapt numarul 6 caci 7-1 = 6, deci 666, ei sunt satanisti, caci primul 6 a fost lansarea blogului "caut becul" al doilea 6 a fost, lansarea formului, si iata ca ne astepta raul ce mare, care vor crea numarul satanic final 666, adica al treilea 6 care v-a fi pe 17 aprilie 2012
Very Happy Very Happy Very Happy


Ultima editare efectuata de catre Admin in Mier Aug 10, 2011 10:12 am, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 348
Puncte : 621
Reputatie : 14
Data de inscriere : 17/04/2011

https://agorasophie.forummo.com

Sus In jos

Patologia societatii moldovenesti Empty Re: Patologia societatii moldovenesti

Mesaj  iluminator Mier Aug 10, 2011 10:06 am

Fără supărare ... pur şi simplu e fain atunci cînd faci o "trimitere" la cineva care a scris ceva; şi-i altceva cînd faci trimitere unde tu ai scris undeva, aşa mi se pare şi mie .... De blog, am şi eu o încercare, însă încercare a şi rămas ... poate mă voi apuca de "capul" lui şi eu. Chiar îţi mulţumesc Smile, mi-ai dat o idee bună Smile
iluminator
iluminator

Mesaje : 610
Puncte : 873
Reputatie : 34
Data de inscriere : 26/04/2011

Sus In jos

Patologia societatii moldovenesti Empty Re: Patologia societatii moldovenesti

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum