AGORA FORUM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Sedinta Agora!!! Dsdddn12
Citatul zilei
Playlist
Gandire, suflet, spirit

Mar Iul 28, 2015 1:42 am Scris de FiicaInteleptului

'' Gandirea ridica sufletul la rangul de spirit. '' Hegel

Comentarii?

Ce este gandirea? Ce este sufletul? Ce este spiritul? Sunt sufletul si spiritul identice? Ne …

Comentarii: 0

problema adevarului la Berkeley

Mar Dec 09, 2014 12:57 am Scris de virlan.nelu

Salut, am nevoie urgent de ajutor, nu gasesk informatie despre conceptul de adevar la berkeley!!!


Comentarii: 0

Cunoasterea si limitele ei

Dum Noi 02, 2014 9:03 am Scris de Pathei Mathos

'' Adevarata ta fiinta exista anterior nasterii oricarui concept. Poti tu, ca un obiect, sa intelegi ceva care exista inaintea aparitiei vreunui concept? In absenta constiintei …

Comentarii: 21

Cînd vorbesc despre Dumnezeu nu despre Dumnezeu vorbesc

Mar Feb 26, 2013 11:07 am Scris de Volodea

Suntem nevoiţi să recunoaştem că omul este o fiinţă limitată. Limitele sale nu sînt trasate doar de instrumentele imperfecte de cunoaştere, de o infinitate de …

Comentarii: 12


Sedinta Agora!!!

In jos

Sedinta Agora!!! Empty Sedinta Agora!!!

Mesaj  Admin Mier Aug 31, 2011 7:55 am

Salutare agoristilor!
Conform programului stabilit inca din anul 554 î. e. n. din piata "Agora", sub semnatura lui Socrate, Vineri 2 septembrie 2011, va avea loc cea de-a 3487 sedinta a clubului filosofic "Agora" in or. Chisinau, R. Moldova (va uitati pe harta dac ceva).
Sedinta va avea loc in acelsi local unde Descartes cu Spinoza au fumat iarba dupa care si-au redactat ideile... Adic la "Petit cafe" la ora cind Kant se intilnea cu moadmazela ei, adic la 17.03 ( Ei daaa cica Kant n-a avut femeie... El si nu-i om sau ce? Intrebat-o pe chelnerita cu cine venea Kant la cafenea)

Agenda sedintei:
1) Deci asa rugaminte: in privinta articolelor totul trebuie sa fie finisat. Va recomand sa subdivizati articolele voastre in subtitluri mai mici... Asta nu e recomandare, asta e necesitate defapt.
2) Vom decide soarte emblemei Agora, trebuie de gasit un photoshopist, pentru ca in cazul picturii naturale vom avea probleme tehnice la rezolutia, atunci cind vom hotari sa printam emblema pe maioru sau drapeluri...
Cine cunoaste un photoshopist si poate sa vorbeasca cu el? Trebuie calitate (Se va face contra plata.)
3) Trebuie vineri sa rezolvam problema si cu persoana ce va corecta articolele. Unde gasim persoana aceasta, cine ofere aceste servicii? Incerc pin vineri seara sa aflu si eu ceva...
4) Nu putem macheta revista pina nu sunt corectate toare articolele, dar deja sa incercam provizoriu ce si cum iese... ce volum avem... de ce mai avem nevoie etc... (PS nu uitati sa va gasiti la fiecare articol cite o imagine doua)

Preintimpin ca sedinta va dura ceva timp... Dar treb de lucra ca sa reusim sa rezolvam toate probleme noastre in timp...

Repeat:
Vineri, 2 septembrie 2011, "Petit Cafe", ora 17.03

Felicitari si succese cu noul sezon de invatamint!

Ultras agoristi!!! Ultra forta filosofica Chisinau!!!! Smile


Admin
Admin
Admin

Mesaje : 348
Puncte : 621
Reputatie : 14
Data de inscriere : 17/04/2011

https://agorasophie.forummo.com

Sus In jos

Sedinta Agora!!! Empty Re: Sedinta Agora!!!

Mesaj  Admin Joi Sept 01, 2011 2:20 am

Iluminator, va rog sa-mi aduceti cartea respectiva cu filosofia cuantica... Pin joi doresc sa-mi schimb tema pentru teza de licenta... Si poate ma inspir ceva de acolo... Cu toate ca deja incepe sa mi se faca voma de mecanica cuantica... Daca nu cumva pentru licenta voi ambandona cu totul acest subiect... Very Happy
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 348
Puncte : 621
Reputatie : 14
Data de inscriere : 17/04/2011

https://agorasophie.forummo.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum