AGORA FORUM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Despre Wikipedia Dsdddn12
Citatul zilei
Playlist
Gandire, suflet, spirit

Mar Iul 28, 2015 1:42 am Scris de FiicaInteleptului

'' Gandirea ridica sufletul la rangul de spirit. '' Hegel

Comentarii?

Ce este gandirea? Ce este sufletul? Ce este spiritul? Sunt sufletul si spiritul identice? Ne …

Comentarii: 0

problema adevarului la Berkeley

Mar Dec 09, 2014 12:57 am Scris de virlan.nelu

Salut, am nevoie urgent de ajutor, nu gasesk informatie despre conceptul de adevar la berkeley!!!


Comentarii: 0

Cunoasterea si limitele ei

Dum Noi 02, 2014 9:03 am Scris de Pathei Mathos

'' Adevarata ta fiinta exista anterior nasterii oricarui concept. Poti tu, ca un obiect, sa intelegi ceva care exista inaintea aparitiei vreunui concept? In absenta constiintei …

Comentarii: 21

Cînd vorbesc despre Dumnezeu nu despre Dumnezeu vorbesc

Mar Feb 26, 2013 11:07 am Scris de Volodea

Suntem nevoiţi să recunoaştem că omul este o fiinţă limitată. Limitele sale nu sînt trasate doar de instrumentele imperfecte de cunoaştere, de o infinitate de …

Comentarii: 12


Despre Wikipedia

In jos

Despre Wikipedia Empty Despre Wikipedia

Mesaj  Cleștaru Mier Iul 09, 2014 6:16 am

Oameni buni și iubitori de înțelepciune,  când mă uit la informațiile de pe wikipedia din filosofie mă îngrozesc și îmi vine să-mi arunc laptopu în pădure. Când văd la foarte multi filosofi din perioada clasică și elenică stau informații lapidare și încă de pe un site creștin ortodox.  Desigur lipsa lor ar fi mai greu de îndurat, dar nici prezența lor în forma aceasta slabă nu cred că poate trezi nici interesul pentru înțelepciune,  dar dragostea ?  Păi uitați-vă la Epicur, Platon și alții ce sta pe acolo. Daca ai să compari cu pagina engleză sau germană  o să vezi și tu, iubitorule, o mare diferență.
Sper ca cineva să completeze paginile laconice și să facă un bine, de vreme ce și voi l-ați primit când ați început studiile sau cu altă ocazie. Desigur, completez și eu cât mă lasă mintea și obrazu, dar cu câteva flori se face oare primăvară ? Eh.
Dacă doriți să faceți acest bine, e de ajuns să ai un cont pe wikipedia, care se face destul de usor. Și la intrare în pagină este modificare sau modificare surse, poți găsi și tutoriale și multe altele. E un lucru simplu, spre folosul vorbitorilor de limbă română și pentru cei care învață.
Salut.

Cleștaru

Mesaje : 1
Puncte : 3
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/07/2014

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum