AGORA FORUM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Fizica clasica vs Fizica cuantica Dsdddn12
Citatul zilei
Playlist
Gandire, suflet, spirit

Mar Iul 28, 2015 1:42 am Scris de FiicaInteleptului

'' Gandirea ridica sufletul la rangul de spirit. '' Hegel

Comentarii?

Ce este gandirea? Ce este sufletul? Ce este spiritul? Sunt sufletul si spiritul identice? Ne …

Comentarii: 0

problema adevarului la Berkeley

Mar Dec 09, 2014 12:57 am Scris de virlan.nelu

Salut, am nevoie urgent de ajutor, nu gasesk informatie despre conceptul de adevar la berkeley!!!


Comentarii: 0

Cunoasterea si limitele ei

Dum Noi 02, 2014 9:03 am Scris de Pathei Mathos

'' Adevarata ta fiinta exista anterior nasterii oricarui concept. Poti tu, ca un obiect, sa intelegi ceva care exista inaintea aparitiei vreunui concept? In absenta constiintei …

Comentarii: 21

Cînd vorbesc despre Dumnezeu nu despre Dumnezeu vorbesc

Mar Feb 26, 2013 11:07 am Scris de Volodea

Suntem nevoiţi să recunoaştem că omul este o fiinţă limitată. Limitele sale nu sînt trasate doar de instrumentele imperfecte de cunoaştere, de o infinitate de …

Comentarii: 12


Fizica clasica vs Fizica cuantica

2 participanți

In jos

Fizica clasica vs Fizica cuantica Empty Fizica clasica vs Fizica cuantica

Mesaj  Admin Joi Apr 28, 2011 6:30 am

Citeam acum printre altele intr-o lucrare de logica, niste "prostii", dar unde am intilnit o chestiutza hazlie, tin s-o notez.
"Natura si legile ei erau ascunse in bezna, dar Dumnezeu a spus "Sa fie Newton" si s-a facut lumina. Veni peste putin diavolul si exclama: "Sa fie Einstein!" si totul reintra in bezna". Very Happy
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 348
Puncte : 621
Reputatie : 14
Data de inscriere : 17/04/2011

https://agorasophie.forummo.com

Sus In jos

Fizica clasica vs Fizica cuantica Empty Re: Fizica clasica vs Fizica cuantica

Mesaj  iluminator Dum Mai 01, 2011 9:16 pm

Il iubesc pe E.... el e atit de proaspat E=MC patrat. Gravitatie, Masa, Energie nu e de mirare ca principiile sale au intrat mai ca intoate domeniile chiar si in FIlosofie sau Psihologie. Doi oameni cind se ciocnesc (chiar daca sunt destepti, buni .... ingeri) nu stii la ce sa te astepti - n-ati vazut cum 2 ingeri se sfadesc si se bat?
iluminator
iluminator

Mesaje : 610
Puncte : 873
Reputatie : 34
Data de inscriere : 26/04/2011

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum